Prof.Dr. Ylli Pango ne emisionin Naten Vone-Ora news

 

yllipango.com

Psikologji shqiptare

25/09/2017 20:18
...…Ti nuk je në Shqipëri për ta bërë këtë vend. Ti kishe nevojë vec për një skenë për ekzibicionizmin tënd, për kënaqjen e egos tënde...që së fundmi ndjehet e plotësuar pas kaq dështimesh a mosplotësimesh të gjata në…fëmini, intrigë, hakmarrje   ...Të mirës gjithmonë i lehin....

Psikologji Shqiptare

25/09/2017 19:47
…Ti nuk je në Shqipëri për ta bërë këtë vend. Ti kishe nevojë vec për një skenë për ekzibicionizmin tënd, për kënaqjen e egos tënde...që së fundmi ndjehet e plotësuar pas kaq dështimesh a mosplotësimesh të gjata në…fëmini, intrigë, hakmarrje   ...…Bota ndërtohet e ngihet mbi bazën e vlerave,...

Psikologji shqiptare

25/09/2017 19:35
Të mirës gjithmonë i lehin. Madje dhe ashtu kot, pa i ngarë as kurrë, tek shkon udhës në punë të saj…Ashtu si qentë e rrugës qenit të racës së mirë, ..Ashtu pa shkak e arësye?….jo vërtet  pa shkak: i shqetëson,i grryen me pamjen e vet…ju kujton si janë, ju kujton nga vinë, ju kujton kush...

"ZOGU I ZI" nga Ylli Pango - Libri i fundit në treg - UET Press

24/04/2014 22:44

Prof. Dr.Ylli Pango, I ftuar në emisionin “ARENA” nga gazetari Roland Qafoku.

10/10/2012 14:11
  Aspironi të jeni në listën e kandidatëve për deputet në zgjedhjet e 2013, të përzgjedhur nga z.Berisha? Të them të drejtën nuk e kam menduar ndonjëherë, pasi kam qënë i fokusuar në këtë punë. Kam pasur aktivitet dhe nuk kam menduar për politikën, duke mos bërë as edhe komente mbi të. A po...

"Kurban- kultura (Kujtime nga koha e Edit Ministër)" Nga Ylli Pango

02/10/2012 00:00
  Publikuar nё Gazetёn Sqiptare mё 14/11/2011 Ish-ministri i Kulturës, Ylli Pango nëpërmjet "Gazeta Shqiptare" replikon në distancë me kreun e Partisë Socialiste, Edi Rama, i cili në librin "Kurban" e ka akuzuar atë si shkatërrues të ndërtesave historike të Tiranës. "Ylli Blu i kulturës,...

Progres Raporti BE(Tetor 2011)-Kapitulli 25 (faq. 58-59):Kërkimi dhe Shkenca

13/10/2011 09:33
"Pёrshёndetje tё nderuar miq. Mund tё lexoni faqen 58-59, varianti anglisht online, tё Progres Raportit tё Komisionit Europian tё vitit 2011, pёr Shqipёrinё ku flitet shumё pozitivisht pёr punёn e madhe qё ka bёrё Agjencia e Kёrkimit Shkencor, Teknologjisё e Innovacionit (nё varёsi tё...

NUK ЁSHTE HEQJE E GJOBЁS 400.000 EURO - ЁSHTЁ KTHIM PЁR RIGJYKIM (ZVARRISJE)!

22/09/2011 15:17
  Sqarim pёr opinionin publik. Tё nderuar miq Dje mё datё 21 shtator, Gjykata e Apelit riktheu, pёr rigjykim njё nga vendimet mё Europiane tё marra ndonjёherё nga Gjykatat Shqiptare, vendimin e Gjykatёs sё Tiranёs sё qershorit 2010 qё dёnonte Televizionin Top Channel me 400.000 Euro...

Ylli Pango: Kabllot për mua, thashetheme pazari

05/09/2011 15:01
(intervista e plotë publikuar në MAPO) Ish-ministri i Kulturës, Ylli Pango, flet për kabllogramet e ish-ambasadorit të SHBA-së, John Withers, për shkarkimin e tij, valën e armiqësive që u ngrit në PD kundër tij, jetën e tanishme dhe përpjekjet për t’u ringritur. Predator dhe plagjiator? Është...

  

INTERVISTA

Reputacioni i shqiptarëve. Si po ndryshon dhe si ta rindërtojmë

12/03/2013 14:35
  Çfarë mendojnë shqiptarët për veten dhe si mund ta përmiresojme imazhin tonë ? Prof.Dr. Ylli Pango Intervistoi: Doriana Metollari Cili ishte imazhi i Shqipërisë pas viteve 90-të ? A kishim vërtet një imazh tonin gjatë diktaturës dhe si ndikoi ky pas rënies së komunizmit. Sa dhe si ka...

Emigracioni dhe transformimet sociale. Qytetarët shqiptarë jashtë.

21/02/2013 11:43
Emigracioni dhe transformimet sociale. Qytetarët shqiptarë jashtë.                                                                 ...

Identiteti, kultura, emancipimi: prej ku vijmë dhe ku duam të shkojmë ?

16/02/2013 11:40
Intervistoi:Doriana Metollari Flitet për psikoloji popujsh, identitet kulturor, kulturë dhe emancipim. Por cila është marëdhënia e shqiptarëve me vetveten ? A e njohin ? Sa ka ndikuar e kaluara në të adhmen e mbyllur të qytetarëve shqiptarë ? Mbi të gjitha kush ishim dhe ku po shkojmë. Këto dhe të...

Media, Interneti dhe Opinioni: çfarë marrin e përpunojnë qytetarët ?

04/02/2013 11:35
Intervistoi:Doriana Metollari A jemi të aftë të zgjedhim atë çfarë marrim sot ? Cilat janë modelet që na afrohen dhe a jemi në gjëndje të përpunojmë informacionet dhe të vendosim larg influencave që na largojnë nga realiteti i vërtetë ? Këto dhe mjaft pyetje të tjera, i është përgjigjur Prof. Dr....

Çfarë ndodh brenda njeriut që la në heshtje mediat për shumë kohë ?

18/01/2013 11:31
Intervistë me Prof. Dr. Ylli Pangon: psikologji, politikë dhe të tjera vlerësime rreth realitetit shqiptar Intervistoi:Doriana Metollari TIRANE - Është një prej personazheve më në qëndër të vëmendjes brenda skenës së turbullt të politikës shqiptare. Interesi i gazetarëve ndaj tij, nuk është shuar...
<< 1 | 2

Photo Gallery: Homepage

The image gallery is empty.

Photo Gallery: Homepage

The image gallery is empty.

 

The detailed criminal offences and civil violations of the TV show “Fiks Fare” and television channel Top Channel

 

TOP CHANNEL DETYROHET TË PAGUAJË DËMSHPËRBLIMIN PREJ 400.000 EUR

 

Shkeljet e veprat penale e civile të TV Top Channel nëpërmjet emisionit Fiks Fare

 

 

VENDIMI I PLOTË I GJYKATËS FRANCEZE QË DËNON TELEVIZIONIN FRANCE 24